''Kızılırmağın Doğduğu Kent''

MURAT AÇIL

İMRANLI BELEDİYE BAŞKANI

ÖZGEÇMİŞ

Murat Açıl

Sivas İmranlı’da doğmuştur. 6 yaşına kadar İmranlı’da yaşamış ve ailesiyle beraber İstanbul’a taşınmıştır. Şu an 2 erkek, 2 kız 4 çocuk babasıdır. Liseye eğitimini ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Yerel Yönetimler önlisans ve Uluslararası İlişkiler lisans bölümlerinden mezundur.

25 yılı aşkın bir süre plastik sektöründe uluslararası beyaz eşya firmalarına üretim yapmış, eğitim sektörüne de 5 yıla yakın bir süre hizmet vermiştir. Üniversitelerde kişisel gelişim, mülakat teknikleri, girişimcilik ve çalışma hayatında başarının yolları vb. gibi konularda çeşitli seminerler vermiştir.

İMSİYAD (İmranlı Sanayici ve İş Adamları Derneği) başkanlığı yaptıktan sonra SİVGİAD(Sivaslı Girişimci İş Adamları Derneği) kurucu ve onursal başkanı olarak devam etmiştir.

1948 yılında ilçe olan İmranlı’da 2019 yerel seçimlerde belediye başkanı olarak seçilmiştir. İlçede yaptığı yenilikler ve kattığı değerlerle kısa sürede ilçeyi değiştirme çalışmalarını başlatmıştır.

Spor, sanat ve edebiyatla yakından ilgilenip aynı zamanda Fenerbahçe Kongre üyesidir.

    Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku