''Kızılırmağın Doğduğu Kent''

Murat Açıl

İmranlı Belediye Başkanı

MURAT AÇIL - İMRANLI BELEDİYE BAŞKANI

Sivas İmranlı’da doğmuştur. 6 yaşına kadar İmranlı’da yaşamış ve ailesiyle beraber İstanbul’a taşınmıştır. Şu an 2 erkek, 2 kız 4 çocuk babasıdır. Liseye eğitimini ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Yerel Yönetimler önlisans ve Uluslararası İlişkiler lisans bölümlerinden mezundur.

25 yılı aşkın bir süre plastik sektöründe uluslararası beyaz eşya firmalarına üretim yapmış, eğitim sektörüne de 5 yıla yakın bir süre hizmet vermiştir. Üniversitelerde kişisel gelişim, mülakat teknikleri, girişimcilik ve çalışma hayatında başarının yolları vb. gibi konularda çeşitli seminerler vermiştir.

İMSİYAD (İmranlı Sanayici ve İş Adamları Derneği) başkanlığı yaptıktan sonra SİVGİAD(Sivaslı Girişimci İş Adamları Derneği) kurucu ve onursal başkanı olarak devam etmiştir.

1948 yılında ilçe olan İmranlı’da 2019 yerel seçimlerde belediye başkanı olarak seçilmiştir. İlçede yaptığı yenilikler ve kattığı değerlerle kısa sürede ilçeyi değiştirme çalışmalarını başlatmıştır.

Spor, sanat ve edebiyatla yakından ilgilenip aynı zamanda Fenerbahçe Kongre üyesidir.

Mesaj

İmranlı; “Kızılırmağın doğduğu kent”, “İç Anadolu’nun Doğu Anadolu’ya açıldığı kapı, Güneşin ise Batıya doğduğu penceredir”.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından siz değerli hemşehrilerimizin desteği ile İmranlı İlçesinin yeni Belediye Başkanı olarak büyük bir emaneti omuzladık. İmranlı’yı hakkettiği değere taşıyana kadar gece, gündüz durmaksızın çalışacağız.  Beraber üreteceğiz, beraber yöneteceğiz ve beraber paylaşacağız. Halka hizmet Hakka hizmettir şiarıyla hareket edeceğiz.

Tüm hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

    Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku